Postranní lišta

cs:dokumenty:man:central-bohemia-2021-04-12

Jednání se zástupci Středočeského kraje, 12. 4. 2021

Dne 12. dubna 2021 proběhlo jednání mezi zástupci platformy hSOC (zástupci sdružení CESNET a Ing. Petr Pavlinec), zástupci Středočeského kraje a zástupci ze zdravotnických zařízení Středočeského kraje.

Cílem jednání bylo představení záměrů platformy hSOC (https://hsoc.cesnet.cz/) a možností využití infrastrukturních a dalších služeb sdružení CESNET a projednání možností vzájemné spolupráce.

Radní Ing. Pavel Pavlík zdůraznil, že vedení Středočeského kraje považuje problematiku kybernetické bezpečnosti jako jednu ze zásadních priorit, zejména pokud se jedná o bezpečnost zdravotnických zařízení.

V rámci jednání byly řešeny i dílčí technické otázky související s případným zapojením zdravotnických zařízení Středočeského kraje do platformy hSOC.

Zdůrazněna byla zejména ta skutečnost, že spolupráce v projektu hSOC, není nikterak podmíněna existencí internetového připojení ke sdružení CESNET. Platforma hSOC nabízí i řadu dalších služeb, které mají pomoci zvýšit kybernetickou bezpečnost ve zdravotnictví.

Jakub Rejzek ocenil práci skupiny lidí stojící za hSOC. Vlastní rozhodnutí, zda se jednotlivá zdravotnická zařízení Středočeského kraje do této platformy zapojí, je na jejich autonomním rozhodnutí. Ve vytvářené Strategii kyberbezpečnosti Nemocnic SČK bude jako místopředseda Výboru pro digitalizaci a chytrý kraj a člen PS Kyberbezpečnost nemocnic zapojení do hSOC podporovat.

Poslední úprava: 19.04.2021 17:37